Margot zrezygnowała ze stanowiska MSZ !

 Znalezione obrazy dla zapytania Margot Wallström

Margot Elisabeth Wallström, ur. 28 września 1954 r. w Kågedalen (Västerbotten), jest szwedzkim politykiem socjaldemokratycznym, ministrem spraw zagranicznych i zastępcą premiera. 
3 października 2014 r. Margot Wallström objęła stanowisko szwedzkiego ministra spraw zagranicznych w rządzie Löfven I. W tym kontekście uruchomiła „feministyczną politykę zagraniczną”.
Od 21 stycznia 2019 r. pozostaje na swoim stanowisku MSZ w
  drugim rządzie Löfven. 
 
6 września na twitterze poinformowała o rezygnacji ze stanowiska minister spraw zagranicznych.
Nadszedł czas, aby spędzić więcej czasu z mężem, moimi dziećmi i wnukami. Powiadomiłem premiera o moim pragnieniu odejścia z rządu i mojego stanowiska jako ministra spraw zagranicznych.Czas, żebym spędził więcej czasu z mężem, moimi dziećmi i wnukami.Jestem przytłoczony i bardzo wdzięczny za wszystkie miłe przesłania i życzenia. Z głębi serca: dziękuję - i proszę, nadal troszczcie się o świat!
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ5U_lZ0yM1AV4zy135vuXiX5IN3QKBO9-rTIoNHkjQz3rfgKDhWg
6 czerwca 2008 została nagrodzona za wieloletnie znaczące wysiłki w polityce szwedzkiej i europejskiej medalem 12:e storleken i serafimerordens band (medal zakonu Serafinów) z rąk króla Carla Gustawa XVI.

   Ann Linde - nowa pani minister spraw zagranicznych w Szwecji

https://pbs.twimg.com/media/EEId6yVUUAE-rkr.jpg

Ann Christin Linde (ur. 4 grudnia 1961 w Helsingborgu) – szwedzka polityk, urzędniczka państwowa i działaczka partyjna, od 2016 minister. W 1989 poślubiła Matsa Erikssona (ur. 1957), mają dwoje dzieci. W 1994 ukończyła  politologię, socjologię i ekonomię na Uniwersytecie w Sztokholmie. Zaangażowała się w działalność polityczną w ramach Szwedzkiej Socjaldemokratycznej Partii Robotniczej.
Od 1989 pracowała w administracji rządowej jako urzędniczka w różnych ministerstwach, a także we frakcji parlamentarnej socjaldemokratów.
W latach 2000–2013 była sekretarzem ds. międzynarodowych w strukturach swojego ugrupowania, następnie przez rok zajmowała stanowisko dyrektora wydziału międzynarodowego w Partii Europejskich Socjalistów.

Była także wiceprzewodniczącą rady dyrektorów Olof Palme International Center (2001–2013), a w 2015 została dyrektorem w fundacji Anna Lindhs Minnesfond.

W 2014 została sekretarzem stanu, pełniącym funkcję zastępcy ministra spraw wewnętrznych Andersa Ygemana. W maju 2016 w rządzie Stefana Löfvena została powołana na ministra ds. stosunków europejskich i handlu. W styczniu 2019 w drugim gabinecie dotychczasowego premiera została natomiast ministrem handlu zagranicznego i współpracy nordyckiej.
10 września została ministrem spraw zagranicznych Szwecji.

W mediach jej osobę opisują jako przyjaciel palestyński. W 2011 r. została przyznana przez Palestyńskie Stowarzyszenie „Palestyńskim Przyjacielem Roku”.

Jestem szczęśliwa i dumna, że mogę objąć stanowisko ministra spraw zagranicznych. W czasach niepewności i zmartwień potrzebna jest polityka zagraniczna, która przyczynia się do pokoju, wolności i bezpieczeństwa. 
twitter A. Linde, 10 IX 2019
We wtorek spotkała się z premierem Szwecji.

We wtorek 10 września premier Stefan Löfven przedstawił zmiany w rządzie.

Nowym ministrem spraw zagranicznych i szefem Ministerstwa Spraw Zagranicznych jest Ann Linde.

Nowym ministrem handlu zagranicznego odpowiedzialnym za sprawy nordyckie jest Anna Hallberg.

Ann na stanowisku ministra handlu zagranicznego i współpracy nordyckiej zastąpi Anna Kristina Elisabet Hallberg, wcześniej Eriksson, ur. 19 listopada 1963 r. w Göteborgu.
Studiował ekonomię i prawo na Uniwersytecie w Göteborgu. Wcześniej była zastępcą dyrektora generalnego Almi Företagspartner i pracowała m.in. w SEB.


Nowym ministrem ds. Zatrudnienia i szefem ministerstwa zatrudnienia jest Eva Nordmark.
Eva Nordmark. ur. 21 lutego 1971 r. jako 19-latka przystąpiła do rady miasta Luleå i była członkiem Parlamentu.

https://www.facebook.com/stefanlofven/photos/a.330654060308828/3297362236971314/?type=3&theater

Margot Wallström i Ylva Johansson opuszczają rząd.
Ilustracja
Ylva Johansson

Komentarze