Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście 2023 - Victoria, Daniel & Silvia

Rodzina królewska uczciła pamięć ofiar Holokaustu, jak co roku  27 stycznia to Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Holokaustu.

Dzień królowa Sylwia była na nabożeństwie żałobnym kongregacji żydowskiej w 2023 roku w Wielkiej Synagodze w Sztokholmie. Królowa położyła kamień pod pomnikiem obok Wielkiej Synagogi w Sztokholmie.Ceremonia obejmowała zapalenie świec, muzykę, przemówienia i świadectwo ocalałej Ruth Berlinger. Uroczystość zakończyła się kiedy królowa złożyła kamień pod pomnikiem obok Wielkiej Synagogi w Sztokholmie. 

 

Kamień, który położyła królowa, został przywieziony z Drottningholm. Pomnik ofiar Holokaustu został zainaugurowany przez króla w 1998 roku.

 


Król powinien był tego wieczoru uczestniczyć wraz z królową Sylwią w nabożeństwie żałobnym kongregacji żydowskiej dla ofiar Holokaustu. Po południu sąd wykreślił imię króla z kalendarza i poinformował, że król jest lekko przeziębiony.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i w budynku
https://www.facebook.com/photo?fbid=718590159639107&set=pcb.718609289637194

 

Victoria i Daniel o godz 13 uczestniczyli w ceremonia upamiętniająca w Skeppsholmen ( Eric Ericsonhallen) w Sztokholmie, organizowanej przez Forum for Living History.

Podczas ceremonii, transmitowanej na żywo przez SVT, wygłoszono przemówienia, pokazano świadectwa ocalałych i wykonano muzykę. 

 Forum jest instytucją publiczną, która działa na rzecz demokracji i równości wszystkich ludzi, korzystając z lekcji wyciągniętych z Holokaustu. Początkowo tylko Victoria była wymieniona w kalendarzu, Daniel został dodany dziś rano.

  Kiedy jednak znaleźli się na miejscu podczas nabożeństwa żałobnego, nie usiedli razem w pierwszym rzędzie, jak to zwykle robią.Victoria siedziała obok ocalałych z Holokaustu Jovana i Diny Rajs, a po drugiej stronie miała Monikę Rothschild Trollsås, której rodzinę dotknął Holokaust. 

Zdjęcie

Obecny był również przewodniczący Parlamentu Szwedzkiego  Andreas Norlén, wygłosił jedno z dzisiejszych przemówień.

Oficjalnie Szwecje reprezentowali przewodniczący Riksdagu oraz minister ds. równości płci Paulina Brandberg (L), a oprawę muzyczną zapewnili akordeonistka Lisa Långbacka, skrzypaczka Lisa Rydberg i wokal Gary Graden.  

W tym roku zabrakło Hédi Fried, która przeżyła Holokaust która zmarła w listopadzie w wieku 98 lat. 

Komentarze