29 lutego w Maximilianeum księżna Ursula z Bawarii (żona chrzestnego ksiecia Carla Philipa) została uroczyście odznaczona Bawarskim Orderem Konstytucyjnym przez przewodniczącą parlamentu Bawarii Ilse Aigner. Od 1961 roku odznaczenie to honoruje osoby, które szczególnie zaangażowały się w realizację zasad i wartości konstytucji Bawarii, wnosząc w ten sposób istotny wkład we wzmacnianie społeczeństwa.
Małżonka Poldiego otrzymała order za swoje zaangażowanie społeczne na przestrzeni prawie pięćdziesięciu lat, szczególnie na rzecz pracy z dziećmi i młodzieżą. Od lat bliskie jej sercu są takie zagadnienia, jak opieka nad dziećmi defaworyzowanymi społecznie i przewlekle chorymi, czy to w Klinice Großhadern, na oddziale psychiatrii dzieci i młodzieży Kliniki Heckscher, czy w ramach Fundacji Lichtblick Hasenbergl.
W ceremonii wręczenia nagród uczestniczyli także mąż i córka oznaczonej książę Leopold i księżniczka Felipa von Bayern-Dienst.
Urszula i Leopold, 23 marca byli na premierze opery „La Gioconda” podczas Wielkanocnego Festiwalu Oper w Salzburgu:
Następnie w Bayerischer Landtag tzw. sejmie bawarskim książę Leopold i księżna Urszula świętowali wieloletnią przyjaźń Bawarii z Grecją na zaproszenie greckiego Konsulatu Generalnego. Innymi gośćmi byli minister spraw wewnętrznych Joachim Herrmann i prezydent stanu Ilse Aigner.
Na spotkaniu można było się cofnąć do 25 marca 1821 roku, początek rewolucji greckiej, która doprowadziła do niepodległości i koronacji Otto Friedricha Ludwiga von Wittelsbacha na króla Grecji w 1832 roku. Fascynującym rozdziałem wspólnej historii jest wpływ Bawarskiego Oktoberfestu na odrodzenie Igrzysk Olimpijskich. Uroczyste bawarskie zawody kulturowe i sportowe zainspirowały wprowadzenie „olimpijskich” przez króla Otto w 1859 roku, które opracowały współczesne Igrzyska Olimpijskie, które po raz pierwszy odbyły się w Atena To dowód na unikalną więź Bawarii z Grecją, a także ważną rolę wymiany kulturowej jako pomostu pomiędzy narodami.
Komentarze
Prześlij komentarz