Gratulacje od Pary Królewskiej - 3 medale dla Szwecji XXIII IO 2018

8 lutego rozpoczęły się Igrzyska Olimpijskie w Korei Południowej zakończenie planowane jest na 25 lutego 2018 roku.

Nasz kraj na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich reprezentuje 62-osoby w dyscyplinach dwunastu dyscyplinach a jak to wygląda w Szwecji ?
Szwecja ma aż 118 zawodników, którzy startują tylko w dziewięciu kategoriach w odróżnieniu od Polski.
Snowboarding    -   2

Szwecja posiada już 2 złote medale i jeden srebrny co daje im 7 miejsce w klasyfikacji medalowej na dzień dzisiejszy.
10 II w kategorii bieg łączony kobiet Charlotte Kalla zdobyła pierwszy (złoty !) medal podczas IO2018 z wynikiem 40:44.9 w dyscyplinie Biegi narciarskie
13 II w tej samej dyscyplinie Stina Nilsson z czasem 3:03.84 zdobyła drugi złoty medal w kategorii sprint kobiet.
12II  Sebastian Samuelsson zdobył srebrny medal w biegu pościgowym mężczyzn.

Szwecja w hokeju
Już jutro [14.02] Szwedki zmierzą się w półfinale (w hokeju) ich przeciwniczkami będzie reprezentacja Szwajcarii. Panie [10.02] pokonały Japonię 2:1 a [12.02] zapewniła sobie półfinał 8:0 z Koreą.
Na 17 lutego zaplanowane są dwa ćwierćfinały, a 19 dwa półfinały, w którym zobaczymy Szwedki.
Turniej męski w hokeju zaczyna się także jutro , lecz Szwedów zobaczymy na następny dzień

Czas na gratulacje od króla i królowej!
Charlotte i Stina ze względu na zajęcie pierwszego miejsca w swoich kategoriach dostały gratulacje od samej Pary Królewskiej.