Igrzyska: złoto na urodziny przyszłej królowej + w marcu na blogu

Cześć! Tyle szczęśliwych nowin od reprezentacji szwedzkiej !!
Już 10 (-> 11) medali ! Jak to komentatorzy mówią " zaskoczyli wszystkich takim sukcesem " nikt się tego nie spodziewał.
Dzisiaj przygotowałam dla was jak wygląda sprawa w 3 dziedzinach sportowych (Snowboarding, Curling i Hokej) a także przypatrzymy się kto zdobył nowe medale dotychczas. Wybaczcie, że post dopiero dziś się pojawił. Ten tydzień przyniósł mi dwa egzaminy na uczelni a także doczekałam się dnia kiedy mogłam  odpocząć - jadąc na jednodniowe szaleństwo na stok.

Jak dyscyplina zasługuje na złoto a jak na srebro ?

• W biegach narciarskich nie zawiodła i tym razem Charlotte Kalla. Wraz ze swoją koleżanką Stiną Nilsson zdobyła [21 lutego] srebro w kategorii sprint drużynowy (kobiety).
  • Narciarstwo Alpejskie kategorii slalom męski ZŁOTO  dla 35-letniego André Myhrer
  • Biathlon podwójna duma ! Szwedzi znaleźli się w pierwszej trójce ! w dziedzinie sztafeta kobiet/ mężczyzn. Kategoria ta dała Szwedzkiej reprezentacji aż 4 medale ;)
    1. Panie zdobyły drugie miejsce
    2. Panowie z kolei zdobyli 6 złoto dla Szwecji [ poniżej także znajdziecie krótki wpis na ten temat]
Snowboarding
Dziś przyjrzymy się jak poradzili sobie 2 szwedów (Mattsson i Hedberg) początkowo miał jechać jeszcze jeden mężczyzna.
Plan : [ Panowie wystartowali w tej kategorii]
2018-02-10/11   slopestyle mężczyzn  kwalifikacje / finał
2018-02-21        big air mężczyzn       kwalifikacje
2018-02-24        FINAŁ: big air mężczyzn & slalom gigant równoległy kobiet i mężczyzn

@snowboardteamsweden
11 lutego 2018 roku zdobył 9 miejsce w finale. W 2014 roku wystąpił na igrzyskach olimpijskich w Soczi, gdzie rywalizację w tej samej konkurencji ukończył na 23. pozycji.
W big air dostał się do finału na miejscu 8 z 12.

Måns Hedberg urodził się 14 grudnia 1993 W marcu 2017 r. złamał kark podczas rywalizacji we Włoszech. To jego pierwsze Igrzyska Olimpijskie, tym razem także doszło do upadku. Po wypadku podano komunikat "Mans ma się dobrze! Badanie rentgenowskie nie wykazuje żadnych uszkodzeń, według lekarza zespołu Jacoba Swanberga." Ze względu n upadek Mans zrezygnował z udziału  w konkurencji "big air"
Air N Style what's up 🎎
Photo @nmattsson

Na zimowych Igrzyskach w tym roku wystartował w kategorii slopestyle mężczyzn. Nie udało mu się przejść do finału (lecz udało mu się zająć patrząc na całokształt 25 miejsce), w kwalifikacjach zajął 13 miejsce.

Hokej:
Panowie dotarli do ćwierćfinału gdzie po przegranym meczu 3:4 z Niemcami. Stracili szanse by zagrać o brąz, uzyskali miejsce piąte.
Panie wygrał z Koreą 6:1, tym samym obroniły siódme miejsce.

Curling:To w tej dyscyplinie oczekujemy kolejnych dwóch złotych medali !Damska drużyna 25 lutego zmierzy się z Koreą i powalczą o pierwsze miejsce
Męska drużyna już jutro powalczą o to same miejsce, przeciwnikiem będzie drużyna z USA.

A tak prywatnie wraz z moim dożkiem wspieraliśmy S. Samuelssona, P.Femlinga, F.Lindströma. J. Nelina, którzy pięknie dzisiaj wywalczyli miejsce pierwsze !!!
Stacja Eurosport pokazała także króla Szwecji ;)
Wsparcie najważniejsze ! Jak nie Polaków to Szwedów ;)
/zdjęcie prywatne/
Także pomoc i wsparcie króla dala kopa, gdyż maja już 6 złotych i 5 srebrnych medali, co daje im 6 miejsce na klasyfikacji medalowej.