Kino filmowe w Haga+ Daniel we Włoszech + V&D -spotkanie z premierem

11 maja zobaczymy  księżniczkę Victorię, księcia Daniela, Estelle i Oscara ponieważ,  udadzą się do Malmo, aby zobaczyć wielki finał Konkursu Piosenki Eurowizji.

****


8 kwietnia 2024 - to pierwszy dzień kiedy para królewska i księżniczka Victoria z Danielem powrócili do obowiązków [ post z przyjęcia dyplomatycznego dla ambasadorów Chile, Islandii, Mołdawii, Tajlandii i Austrii oraz Nuncjusza Stolicy Apostolskiej [tutaj!]. 

9 kwietnia 2024 księżniczka i książę Daniel odbyli spotkanie z ministrem obrony Pålem Jonsonem na Zamku Królewskim.Podczas spotkania Jonson przekazał parze aktualne informacje na temat bieżących zagadnień z zakresu polityki obronnej.

10 kwietnia 2024 para książęca odwiedziła Sąd Najwyższy, aby lepiej poznać sposób pracy w sądzie.

Małżeństwo spotkało się również przy okazji wyprawy księcia do Włoch z

Ambasadorem Janem Björklundem, radcą ambasady Marią Åkerlund de Francisco, wiceprezesem ds. biznesu w Szwecji na Europę Yvonne Pernodd i starszym kierownikiem projektu ds. biznesu w Szwecji, we Włoszech, Marią Dahlberg.

Następnie wraz z parą królewską Victoria i Daniel wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Szwedzkiej Fundacji Dnia Narodowego. (nie ma zdjęć)

11 kwietnia para książęca miała spotkanie ws. fundacji księżniczki Estelle na zamku, a książę Daniel udał się na seminarium w Sztokholmskiej Szkole Gimnastyki i Sportu.

 

12 kwietnia odbyły się dwa spotkania dla księzniczki Victorii na zamku. Z wydarzeń nie mamy zdjęć. a)Spotkanie z MSZ przed wizytą państwową Finlandii. Obecność: król, królowa, księżniczka Victoria, książę Daniel, książę Carl Philip. b)Spotkanie z przedstawicielami SeaBOS.

W poniedziałek 15 kwietnia para miała dwa wspólne spotkania.

Księżniczka wręczyła złoty medal  LRF Milk producentom mleka.

Księżniczka z mężem na zamku gościła premiera Szwecji Ulfa Kristerssona.

Na koniec odwiedzili siedzibę firmy Ericsson w Kista pod Sztokholmem.Przedstawiciele firmy Ericsson rozmawiali także o tym, jak 5G może być kluczem do zrównoważonej transformacji biznesu i społeczeństwa, przyszłości z 6G oraz o tym, jak Ericsson współpracuje z rozwojem młodych talentów w dziedzinie technologii i ekonomii.

16 kwietnia księżniczka i książę Daniel zaprosili gwiazdy filmowe do swojej rezydencji - Pałacu Haga. Razem z twórcami [Filipem Hammarem i jego rodzicami] obejrzeli Den Sista Resan. Następnie zjedli wspólnie kolacje.


17 kwietnia na zamku wraz z królem uczestniczyła w naradzie informatycznej. 

 

Księżniczka 17 i 19 kwietnia uczestniczyła w spotkaniu roboczym z SeaBOS, które odbyło się w Sånga Säby w Färingsö pod Sztokholmem.

17 kwietnia w związku ze spotkaniem uczestnicy zostali oprowadzeni po zamku Drottningholm.Victoria spotkała się z Karoliną A. Johansson, byłą adiutanką. Obecnie pracuje dla SeaBOS i uczestniczył w tym tygodniu na spotkaniu roboczym SeaBOS i jego wizycie w Drottningholm.

18 kwietnia 2024 r

Victoria odwiedziła PN Mosse.

książę Daniel udał się do Wenecji, aby otworzyć Pawilon Nordycki na w Biennale we Włoszech.

Największy na świecie festiwal kulturalny, Biennale w Wenecji. Wkład Szwecji zainaugurowali HKH książę Daniel i ministra kultury Parisa Liljestrand. "The Altersea Opera" autorstwa Lap-See Lam i innych.
Pani minister kultury: "Urodzenie się w Iranie i wychowanie w Szwecji dało mi zrozumienie złożoności zarówno uczucia przynależności, jak i osoby z zewnątrz - a kultura, a przede wszystkim sztuka odgrywa ważną rolę w tym, aby ludzie to poczuli".

Ambasador Szwecji w Rzymie, Jan Björklund także dodał zdjęcia na pamiątkę promowania kultury Szwecji z Moderna museet [ Muzeum].

Komentarze