Księżniczka Christina i Takamado w japońskiej ambasadzie

Image 

10 czerwca Księżniczka Takamado, przyleciała do Szwecji w ramach Złotego Jubileuszu małżeńskiego pary królewskiej. Przy okazji odwiedziła Malmö, Lund i ostatecznie Sztokholm. Wizyta miała na celu wzmocnienie relacji Japonia - Szwecja.

11 czerwca rozpoczęła wizytę w Malmö. Ambasada informuję, że jest to piąta wizyta w Szwecji, ale pierwsza w Skanii.

 Takamado odwiedziła Światowy Uniwersytet Morski w Malmö i MAX IV w Lund. Te dwie wiodące na świecie instytucje badawcze w Skanii ściśle współpracują z japońskimi naukowcami i studentami.

Hisako wzięła udział w fika z Japończykami mieszkającymi w Skanii oraz w kolacji zorganizowanej przez miasto Malmö. To doskonała okazja do poznania ludzi ze świata biznesu, kultury i nauki. Przewodniczącej Rady Miejskiej, Cariny Nilsson również była obecna.

Odwiedziła również Steelwrist, gdzie pracują pracownicy Samhall. Dzięki nim mogła zobaczyć, jak model Samhall umożliwia osobom niepełnosprawnym realizację ich potencjału i przyczynianie się do rozwoju społeczeństwa.

W Sztokholmie w ambasadzie podczas przyjęcia pojawiła się księżniczka Christina z mężem Tordem.  

 W uroczystości wzięli udział przedstawiciele różnych środowisk, w tym byli ambasadorowie.

Komentarze